اسراییل نفرت و خشونت را در مدارس آموزش می‌دهد و شمشیر قدس نگهبان فلسطین شده


@ejmalrai
 ایلایجا مگنایر توسط: 

 شیرین هاشمی ترجمه
پس از اعلام آتش بس یکجانبه از طرف اسراییل که مورد قبول گروه های مقاومتی فلسطین قرار گرفت، جنگ غزه فعلا تمام شده است. در صبح روز جمعه ۲۱ می در ساعت ۲ صبح به وقت محلی و‌پس از مذاکرات سنگین که در آن کشورهای امریکا، مصر و قطر حضور داشتند، کشتار بی رویه، نسل کشی عمدی خانواده های فلسطینی و ویرانگری زیر ساخت‌ها و خانه های غزه توسط اسراییل پایان یافت. علاوه بر این، اسراییل به قطع اخراج کردن ساکنان فلسطینی در محله شیخ جراح در شهر قدس را قبول کرد. گروه های مقاومتی فلسطین این آتش بس را پذیرفتند اما بیان کردند که در اتفاق شکست آتش بس توسط اسراییل موشکهای آنها آماده می‌باشد. مهم ترین اتفاق این نبرد آشتی رسمی رییس جمهور سوریه بشار اسد و سازمان حماس می‌باشد، همان سازمان که بسیاری از رزمندگان خود‌ در جنگ سوریه کنار گروه های تکفیری بودند و شهروندان سوریه را می کشتند.

حملات و بمباران اسراییل علیه افراد غیر نظامی غزه و هدف قرار دادن زیر ساخت غزه باید به عنوان یک جنایت جنگی شناخت اما فعلا جامعه بین المللی این بیانیه را اعلام نکرده. این اولین بار نیست که اسراییل جنگ‌های گسترده علیه غزه، لبنان و سوریه انجام داده. عرب ستیزی و عرب کشتی جزو دکترین اصلی این کشور می‌باشد.

نسبت به عملیات گروه تروریستی تکفیری داعش و تفکر بسیار تندروی عربستان یک واکنش سنگین از جامعه بین المللی رقم زد. شیخ ابن تیمیه و شیخ محمد بن عبدالوهاب بنیاد گزاران این تفکر بسیار تندرو و خطرناک میباشند و این تفکر کشتن و بردگی افراد غیر مسلمان و غیر وهابی را ترویج میکند. دنیای غرب آموزش این تفکر را نفرت بخش و تو‌جیح برای آدم کشی میداند و اعتقاد دارد که این تفکر باید یا حذف بشود و یا از اساس تغییر یابد. اما اسراییل به کودکان خود در مدارس چه آموزش می‌دهد؟ چیزی که آموزش می‌دهد خطرش از تفکر وهابی کمتر نیست. دنیا باید از برنامه تحصیلی اسراییل و ذات مضرش آگاه باشد.

Subscribe to get access

Read more of this content when you subscribe today.

در یک فایل منتشر شده این گفتگو بین یک معلم اسراییلی و دانش اموزانش رخ می‌دهد: معلم: هیکل سلیمان در چه مکانی می‌باشد؟ دانش آموزان: در مسجد الاقصی و در همان جا در سال‌های آینده هیکل سلیمان را خواهیم ساخت.معلم: سرنوشت مسجد الاقصی چه خواهد بود؟ دانش آموزان: فرو می ریزد، منفجر می‌شود و از بین می‌رود. معلم: اگر با یک پسر عرب آشنا شدی، چه احساسی خواهی داشت؟ دانش آموزان: آرزو می‌کنم که او را بکشم. معلم: در ده سال آینده در اورشلیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دانش آموزان: کل جمعیت یهودی می‌شود. معلم: و سرنوشت عربها چه خواهد بود؟ دانش آموزان: آنها برده های ما خواهند بود و یا در یک جنگ همگی کشته خواهد شد.

این در مدارس ابتدایی در اسراییل آموزش داده می‌شود. این برنامه تحصیلی یک برنامه آدم کشی، تنفر، بردگی عربها و ویرانگری مسجد مقدس الاقصی می‌باشد و به نظر می‌رسد که این مسجد هدف اصلی این تفکر می‌باشد. حفاری های زیر بنای مسجد الاقصی بعد از جنگ ۱۹۶۷ شروع شد در زمانی که حاره المغاربه ( محله ۷۷۰ ساله مراکشی در قدس) که کنار دیوار براق قرار میداشت را ویران کردند و کل طرف غرب مسجد را منطقه ورودی بزرگی برای سربازان و شهرک پشیمان یهودی تبدیل کردند. از آن زمان، اسراییل از جستجو برای هیکل سلیمان دست برنداشته و این بهانه ای برای تصاحب یکی از مهم‌ترین مسجدهای  مقدس مسلمانان می‌باشد. اسراییل در تضعیف پایه های زیر بنای مسجد الاقصی موفق بوده و چندین ترک در دیوار های جنوبی مسجد به دلیل حفاری های متوالی به‌وجود آمده. هم چنین اسراییل متهم به استفاده از مواد شیمیایی برای آسیب دیدن به دیوارهای مسجد می‌باشد.
خسارت به مسجد الاقصی پس از باز شدن یک سالن جدید برای عبادت کنندگان یهودی در سال ۲۰۰۶ در میدان البراق شروع شد.

دلیلی که جنگ‌ جدید غزه صورت گفت این است که گروه‌های مقاومتی فلسطین از هدف یهودی کردن شهر قدس و اخراج عربها از آن شهر کاملا آگاه بودند.  اسراییل این برنامه خود را‌ از منطقه شیخ جراح در قدس شروع کرد تا همه عربها را از زمین خود بیرون کند و به جای آنها افراد صیهونیست‌ را‌در این مناطق ساکن کند. گروه های مقاومتی فلسطین به‌خصوص حماس و جهاد اسلامی در غزه تصمیم گرفتند که به اسراییل هشدار دهند تا جلوی اخراج عربها و مسلمانان را از قدس بگیرند. رییس جمهور سابق امریکا، ترامپ به طور غیر قانونی این شهر را به دوست خود بنیامین نتانیاهو تقدیم کرد. از این جهت، هدف اسراییل اشغال کامل قدس به مانند کرانه باختری می‌باشد.

اسراییل از اهداف خود دست نمیکشد ولی فعلا برنامه اشغال قدس را عقب انداخته. در نتیجه، تصمیم غزه که آتش بس را با وجود تلافات سنگین انسانی و مالی به حمایت از ساکنین فلسطینی قدس ارتباط دهد نشان از اهمیت تمام سرزمین های فلسطین برای مقاومت غزه می‌باشد.

به نظر می‌رسد که فلسطینیان غزه آماده هستند که تلفات جانی و‌مالی را در این جنگ و جنگ‌های آینده تحمل کنند و برای مردم فلسطین دفاع از سرزمین خود و رنجی که میکشند و خواهند کشید ارزشمند می‌باشد. اسراییل دوست دارد که به جای اشغالگری کامل از نوار غزه، آنجا را منزوی کند و مسیولیت اداره این مکان با تراکم جمعیت بسیار بالا ( ۱.۷ میلیون ساکن در مساحت ۳۶۸ کیلومتر مربع ). علاوه بر این اسراییل میداند که اشغالگری کامل غزه چندین سال طول خواهد کشید و تلافات زیادی را رقم خواهد زد.

جنگ غزه اخیر، اولین جنگی است که تمام شهرهای اسراییل زیر باران موشکهای فلسطینی بودند ودر جنگ‌های آینده این اتفاق ادامه خواهد داشت. اسراییل توانایی نظامی خود را قوی تر میکند و هم چنان مقاومت فلسطینی که توانست کل اسراییل را هدف قرار دهد و ساکنان، نظامیان و سیاستمداران به طرف پناه گاهها بکشاند هم دنبال پیشرفت نظامی میباشند.

غزه به تمام اهداف خود رسید و بر این اساس شمشیر القدس شرایط بازدارندگی را بر اسراییل تحمیل میکند برای سال‌های آینده تا زمانی که جنگ بعدی آغاز شود.

Advertisements
Advertisements
Advertisements