صرفنظر از حمایت نظامی و رسانه ای پیروزی امریکا در برابر روسیه قطعی نیست. 


@ejmalrai
 ایلایجا مگنایر توسط: 

 شیرین هاشمی :ترج

امریکا چندین کشور در اروپا، آفریقا و حتی خاور میانه ( عراق و مصر) را مجبور کرد تا تسلیحات نظامی روسی خود را به اوکراین بفرستند و قول داد که در عوض  تجهیزات غربی را خواهد فرستاد. پس از آنکه تمام تجهیزات نظامی روسی کشورهای اروپای شرقی به اوکراین فرستاده شد، امریکا و اروپا شروع به فرستادن تسلیحات اروپایی و آموزش نظامی کردند. برنامه آموزش نظامی برای افسران اوکراین  و فراهم کردن وسایل یدکی و مهمات در زمان کوتاه بسیار دشوار است. در همان زمان، روسیه شروع به بمباران خطوط حمل و نقل، انبارهای ذخیره و تسلیحات غربی کرد که برای روسیه به‌ عنوان اهداف قانونی به نظر میایند.

کمک های مداوم کشورهای غربی برای اوکراین و تحریم‌های سنگین علیه روسیه به دلیل ضعیف کردن روسیه است و اینکه درس تجربه برای روسیه و چین باشد که یک جانبه گری امریکا را به چالش نکشند. اما این فقط زمانی مفید خواهد بود اگر روسیه در رسیدن به اهداف خود ناموفق باشد که به نظر بعید است.

آخرین هدف آشکار امریکا فاش نمودن  یک عملیات نظامی با شرکت ۴۰ در کشور در آلمان برای برنامه ریزی و حمایت از اوکراین در جنگ است. هدف اول به نظر می‌رسد که و‌ادار نمودن آلمان دودل به شرکت در جنگ باشد چون آلمان سعی دارد که به طور کامل در نقشه های متخاصم امریکا شرکت نکند و به رابطه اقتصادی و واردات گاز از روسیه ادامه دهد. هدف دوم این است که پیام به کشورهای جهان داده شود که جنگ اوکراین فقط بین امریکا و روسیه و جنگ نیابتی نیست بلکه بسیاری از کشورهای غربی در آن شرکت دارند. و هدف سوم که مهم‌ترین می‌باشد این است که تمام افسران نظامی در یک مکان عملیات و اطلاعات را هماهنگ کرده و بیشترین ضربه را به روسیه بزنند. بدون شک این کشورها تحت نفوذ امریکا هستند و جرات مخالفت با امریکا را ندارند ولی نمیتوانند جلوی روسیه را از رسیدن به اهداف خود هم بگیرند. اما این اتحاد و همکاری کشورهای غربی باعث شد که ارتش روسیه که تاکنون اعلام رسمی درباره پایان جنگ نکرده‌ تا حدی در رسیدن به اهداف خود تاخیر داشته باشد.

حقیقتا هیچ کدام از کشورهای غربی به جز انگلیس و کشورهای اروپای شرقی که در این جنگ با امریکا همکاری دارند علاقه به شرکت کامل در جنگ را ندارند. فرانسه با انتخابات در کشور خود مشغول است، آلمان بدون گاز روسیه نمیتواند اقتصاد خود را حفظ کند به خوبی آگاه هستند که رابطه حسنه که در ۲۰ سال اخیر با روسیه داشتند به نفع اروپا است. بسیار مشکل است که حدس زد که آیا برای حفظ روابط روسیه و اروپا دیر شده تا زمانی که جنگ اوکراین پایان یابد و یا با انتخاب رییس جمهور جدید در امریکا سیاست این کشور از حال حاضر، تغییر پیدا کند.

وزیر دفاع امریکا لوید آستین اظهار نمود که « امریکا از هیچ کاری کوتاهی نخواهد کرد تا روسیه را شکست دهد» و این بیانیه از پایگاه نظامی رمستین در آلمان که امریکا چندین بمب های هسته ای که به سوی روسیه قرار داده و مرکز عملیات جنگ در اوکراین است، اظهار شد. کشورهای غربی تمام تلاش خود را برای پیروزی در این جنگ می‌کنند چون اگر روسیه پیروز شود نشان می‌دهد که نظامیان روسیه در شکست بزرگ‌ترین ائتلاف کشورهای غربی در یک میدان جنگ پیروز هستند.

غرب تمام تلاش خود برای نگه داشتن روسیه به طولانی مدت در اوکراین می‌کند. در واقع، امریکا تسلیحات نظامی به ارزش ۳.۷ میلیارد دلار ، فرانسه ۱۰۰ میلیون دلار، و آلمان به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار  برای اوکراین تامین کردند. تمام منابع اطلاعاتی غرب از اوکراین حمایت می‌کنند، اوکراین از کشورهای غربی تانک، ضد تانک انگلیسی، میلان فرانسه و جاولین از امریکا، پهپاد انتحاری امریکا، موشک ضد کشتی امریکایی و انگلیسی، خود رو جنگی از آلمان و دیگر تجهیزات از سایر کشورهای غربی دریافت کرده.

Subscribe to get access

Read more of this content when you subscribe today.

Advertisements
Advertisements
Advertisements